نحوه ی استفاده محصولات ارتوپدی

آموزش نحوه بستن گردن بند طبی + ویدیو

نحوه بستن گردن بند طبی

دلایل زیادی موجب می‌شود یک فرد در طول زندگی خودش دچار گردن درد و مشکلات مربوط به گردن شود. با افزایش استفاده از کامپیوتر و موبایل روزانه افراد بیشتری به مشکلات مربوط به بدشکلی قوز گردن دچار می‌شوند و این مشکل به یکی از معضلات دنیای دیجیتال تبدیل شده است. خرید گردن بند طبی یکی از بهترین و ساده ترین راه هایی است که می توان وضعیت قرار گرفتن گردن در حالت مناسب را کنترل کند تا چنین مشکلاتی برای فرد ایجاد نشود.
گردن بند طبی در موقعیت ها و شرایط بسیار متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد فعالیت های ورزشی شدید از جمله مواردی هستند که می توانند به گردن و کمر آسیب رسانده باعث درد در این قسمت‌ها شوند. گاهی مواقع نیز اتفاقات مختلف ممکن است آسیب های ضربه ای به گردن وارد کنند که در این موارد هم استفاده از انواع گردنبند طبی سخت توصیه می شود. در مراحل نقاهت بعد از عمل جراحی هم از انواع گردنبند طبی استفاده می‌شود تا از حرکت ناخواسته‌ ی گردن جلوگیری کند.
از آنجایی که کاربرد مدلهای مختلف گردنبند طبی با یکدیگر تفاوت دارد، ساختار و جنس آنها نیز متفاوت است تا بتواند به بهترین شکل وظیفه خود را انجام دهند. برای مثال اگر لازم باشد فردی از گردنبند طبی سخت استفاده کند گردنبند نرم برای او مناسب نخواهد بود و عملکرد مطلوبی ندارد. از مهم ترین و اصلی ترین نکات در استفاده از گردنبند طبی، تجویز پزشک و نوع گردنبند مورد نیاز است. متفاوت بودن انواع گردنبند موجب شده بعضی افراد در نحوه استفاده از گردنبند طبی با مشکل مواجه شوند به همین دلیل در این مقاله تصمیم داریم به صورت ویدئویی و کاملاً ساده، مدل های مختلف گردن بند طبی و نحوه استفاده از آنها را به شما نشان دهیم.

نحوه بستن از گردن بند طبی سخت

گردنبند های طبی سخت ساختار بسیار محکمی دارد و معمولاً برای مشکلات حاد و جدی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مهمترین کاربردهای این نوع گردنبند دوران پس از جراحی است. از آنجایی که گردنبند های طبی سخت محدودیت حرکتی زیاد ایجاد می کنند توصیه می‌شود در تمام طول روز استفاده نشوند زیرا ممکن است باعث ضعف عضلات گردد. برای بستن گردنبند طبی سخت لازم است قسمت جلو و پشت آن مشخص شده و پس از قرار گیری در قسمت مناسب چسب های آن به اندازه کافی محکم شود. در ادامه به صورت ویدئویی نحوه استفاده از گردنبند طبی سخت را مشاهده می کنید:

نحوه بستن گردن بند طبی سخت چانه دار تن یار

نحوه بستن گردن بند طبی نیمه سخت

از آن جایی که استفاده از گردنبند طبی سخت در طول روز کار چندان آسانی نیست، افرادی که مشکلات چندان شدیدی ندارند از گردنبندهای نیمه سخت استفاده می کنند تا محدودیت های شدید حرکتی نداشته باشند. گردنبند طبی نیمه سخت به اندازه مدل های سخت کاربردی نیست اما استفاده از آنها بسیار ساده تر است. برای بستن این مدل کمربند نیز لازم است مانند مدل های قبلی آن را در جای مناسب قرار داده و به اندازه ی کافی سفت کنید. در ادامه ویدیو استفاده از گردن بند طبی نیمه ساخت را مشاهده می کنید:

نحوه بستن گردن بند نیمه سخت جدید تن یار

نحوه بستن از گردن بند طبی نرم

گردنبند های طبی نرم برای استفاده های معمولی و دردهای مقطعی مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع وظیفه آنها ایجاد یک ساپورت در قسمت گردن و کاهش فشار وارد بر گردن است. گاهی پس از عمل جراحی برای استفاده در طول شب گردنبند طبی نرم توصیه می شود. در ادامه به صورت ویدئویی نحوه استفاده از گردنبند طبی نرم تن یار را مشاهده می کنید:

نحوه بستن گردن بند نرم قابل تنظیم تن یار

نحوه بستن  گردن بند فیلادلفیا تن یار

گردن بند طبی را چگونه بشوییم؟

برای شستشوی گردن بند طبی خود، هر بالشتک یا قسمت جداشونده را بردارید و همه قسمت‌ها را جداگانه با آب و شوینده ملایم با دست تمیز کنید. از سفید کننده یا مواد شوینده قوی روی بریس خود استفاده نکنید. مطمئن شوید که صابون یا ماده شوینده بر روی بریس شما باقی نمانده است و قبل از قرار دادن مجدد آن کاملاً خشک شده است.
شستن روزانه گردنبند طبی برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها مهم است. اگر به باکتری اجازه رشد داده شود و شما گردنبند طبی خود را مرتباً تمیز نکنید، می‌تواند منجر به تحریک پوست شود.
می‌توانید اکثر گردنبندهای طبی نرم را در سینک با آب سرد و صابون ملایم بشویید و سپس آن را در هوای آزاد آویزان کنید تا خشک شود. از صابون‌ها و مواد شوینده قوی یا سفید کننده استفاده نکنید. اینها ممکن است باعث واکنش پوستی شوند.
هنگامی که یقه گردنبند طبی خود را دوباره می‌گذارید، مهم است که به درستی جا بیفتد. اگر ارتز سفت باشد، می‌تواند باعث ساییدگی پوست شما شود که می‌تواند منجر به زخم فشاری و تحریک شود.

گردن بند طبی چقدر زمان می‌برد تا تاثیر خود را بگذارد؟

مدت زمانی که برای پوشیدن گردن بند طبی نیاز دارید به شرایط خاص شما بستگی دارد.
برای گردن درد متوسط ​​که به دلیل آسیب ناگهانی ایجاد نمی‌شود، اغلب توصیه می‌شود که بیش از یک هفته از گردنبند طبی استفاده نکنید. استفاده طولانی مدت از این ارتز می‌تواند باعث سفت شدن و ضعیف شدن عضلات گردن شود.
اگر برای گردن درد شدید یا آسیب ناگهانی از گردن بند طبی استفاده می‌کنید، با پزشک خود در مورد مدت زمانی که باید آن را بپوشید صحبت کنید.

 

گردن بند طبی نرم

338,000 تومان
  • کاهش دردهای خفیف عضلانی
  • ایجاد محدودیت جزئی در حرکات گردن

گردن بند نیمه سخت جدید

438,000 تومان
  • کاهش دردهای عضلانی و ایجاد محدودیت در حرکات گردن
  • ایجاد ساپورت قوی تر با استفاده از نوار پلی اتیلن

گن غبغب – فک بند – غبغب بند

498,000 تومان
  • بعد از عمل زیبایی فک ، چانه و یا غبغب

گردن بند فیلادلفیا

348,000 تومان
  • ساپورت بعد از جراحی
  • محافظت از مهره آسیب دیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *