نحوه ی استفاده محصولات ارتوپدی

آموزش نحوه بستن کمربند طبی + ویدئو

نحوه بستن کمربند طبی

افراد زیادی در طول زندگی خودشان با مشکلات و دردهای ناحیه کمر روبرو می‌شوند که گاهی کاملاً ساده و سطحی هستند و به راحتی درمان میشوند و گاهی به دردهای مزمن و حاد تبدیل شده و حتی به مرحله عمل جراحی نیز می رسند. بیشتر مشکلات مربوط به کمر بر اثر فشار بیش از اندازه به این ناحیه و نحوه نشستن و ایستادن اشتباه ایجاد می گردند. به همین دلیل با تغییر سبک زندگی تا حدود زیادی می توانید مشکلات مربوط به کمر را برطرف کنید.

انجام ورزش های مناسب و همچنین اصلاح نحوه نشستن و ایستادن مهمترین و اصلی ترین کارهایی است که باید انجام گیرد. مهمترین و اصلی ترین وظیفه کمربند طبی نگه داشتن کمر بر در وضعیت مناسب و کاهش فشار در این نواحی است. در واقع همان چیزی که برای بهبود انواع کمردرد مورد نیاز است توسط کمربند طبی ایجاد می‌شود. به همین دلیل استفاده از کمربند طبی هنگام درد  کمر یکی از اولین و اصلی ترین راهکارهای پیشنهادی است.

کمر دردها انواع گوناگونی دارند و برای درمان هر کدام، معمولا نوع خاصی از کمربند طبی مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل کمربندهای طبی انواع بسیار مختلفی دارند و برای درمان مشکلات متفاوت کمر مورد استفاده قرار می گیرند. هرچند هر کدام از کمربند ها ساختار متفاوتی از دیگری دارد اما نحوه استفاده از آن‌ها تا حدود زیادی یکسان است. در ادامه با توضیح مختصر و یک ویدئو نحوه استفاده از کمربند طبی را برای شما توضیح می دهیم:

نحوه بستن کمربند طبی سخت

کمربندهای طبی سخت به منظور ایجاد ساپورت خیلی قوی و محدود کردن حرکات بیمار مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل کمربند ها به طوری ساخته می شوند که دامنه حرکتی فرد را به حداقل مقدار ممکن برسانند. به همین دلیل استفاده از آنها در طولانی مدت کار چندان ساده ای نیست. استفاده از کمربند طبی سخت معمولاً برای افرادی که مشکلات دیسک کمر دارند و یا برای دوران پس از عمل جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به صورت ویدئویی نحوه استفاده از کمربند طبی سخت را مشاهده می کنید:

نحوه بستن کمربند طبی سخت صادراتی 32 سانتی

نحوه بستن کمربند طبی سخت نئوپرن

نحوه بستن کمربند طبی سخت الاستیک

نحوه بستن کمربند سخت صادراتی

نحوه استفاده از کمربند طبی نرم

اگر مشکلات فرد چندان جدی نباشد و صرفاً از کمربند به منظور ایجاد ساپورت برای کاهش فشار استفاده کند، کمربند های طبی نرم می توانند جایگزین مناسبی برای انواع سخت و نیمه سخت باشند. زیرا محدودیت ایجاد شده توسط این کمربند ها کمتر بوده و استفاده از آنها راحت تر است. کمربندهای طبی نرم معمولاً برای افرادی که دچار گرفتگی های عضلات کمر شده‌اند و یا نیاز به یک ساپورت و پشتیبان ضعیف دارند، مورد استفاده قرار میگیرد. در ادامه به صورت ویدئویی استفاده از کمربند طبی نرم را مشاهده می کنید:

نحوه بستن کمربند طبی نرم الاستیک

نحوه بستن کمربند طبی نرم صادراتی

نحوه بستن کمربند کار

هدف استفاده از کمربند طبی کار معمولاً کاهش فشار وارد به کمر هنگام انجام کارهای پر فشار است. بعضی از شغل ها فشار زیادی به ناحیه کمر وارد می کنند که می تواند در طولانی مدت باعث بدشکلی و مشکلات کمر شود. به همین منظور پیشنهاد می شود افرادی که چنین شغل هایی دارند با استفاده از کمربند طبی کار میزان ‌فشار را کاهش داده و از این مشکلات جلوگیری کنند. در ادامه به به صورت ویدئویی نحوه استفاده از کمربند کار را مشاهده می کنید:

نحوه بستن کمربند طبی سایبرتک

کمربند طبی سایبرتک نوع جدیدی از ساپورت های کمر است که تا حدودی شبیه به انواع کمربند های نیمه سخت طراحی شده. با این تفاوت که با سیستم نخ و قرقره می‌توانید فشار وارده را کنترل کنید. همین کنترل میزان فشار می تواند به بهبود سریع تر و کاهش فشار وارده بر کمر کمک قابل توجهی کند. استفاده از کمربند طبی سایبرتک کمی پیچیدگی دارد و در ادامه به صورت ویدیویی مراحل این کار را مشاهده می کنید.

پر فروش ترین کمربند های طبی

کمربند طبی سخت نئوپرن

998,000 تومان
  • فتق دیسک بین مهره ای - کمردرد
  • کشیدگی شدید عضلات و لیگامان ها

کمربند کار

498,000 تومان
  • ارتز پیشگیری کننده از کمردرد جهت انجام کارهای سنگین.

کمربند طبی سخت صادراتی FREE

698,000 تومان
  • فتق دیسک بین مهره ای - کمردرد
  • کشیدگی شدید عضلات و لیگامان ها

کمربند طبی نرم صادراتی FREE

693,000 تومان
  • کمردرد خفیف
  • کشیدگی خفیف عضلات و لیگامان ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *