نحوه ی استفاده محصولات ارتوپدی

آموزش نحوه بستن زانوبند + ویدئو

نحوه بستن زانوبند

زانو بزرگترین مفصل بدن به حساب می آید و وظیفه بسیار سنگینی به عهده دارد. در واقع تمام وزن و کنترل تعادل هر شخص تا حد زیادی به عهده زانوی فرد است. به همین دلیل زانو درد یکی از شایع‌ ترین مشکلاتی است که برای افراد به وجود می آید. معمولاً افرادی که وزن بالایی دارند بیشتر در معرض زانو درد و مشکلات مربوط به زانو هستند. علاوه بر وزن زیاد موارد دیگری مثل ورزش های سنگین نیز فشار قابل توجهی به زانو وارد کرده و باعث زانو درد و یا مشکلات دیگر در این ناحیه می‌شوند

کاهش فشار وارد بر زانو یکی از اصلی ترین و مهمترین راه هایی است که می تواند از ایجاد چنین مشکلاتی جلوگیری کند. به همین دلیل پیشنهاد می شود افرادی که ورزش های سنگین انجام می دهند یا شغل آنها به نحوی است که فشار قابل توجهی به پا و زانو وارد می‌کند، حتماً از زانوبند های طبی استفاده کنند تا این فشار کاهش یابد. افرادی که وزن نسبتا بالایی دارند نیز با استفاده از زانوبند می‌توانند تا حدی فشار وارده به زانو را کاهش داده و از مشکلات این بخش بکاهند. جهت خرید زانوبند اینجا کلیک کنید و از محصولات این دسته دیدن فرمائید.

زانوبند های طبی مدل های بسیار متنوع و گوناگونی دارند که هرکدام به منظور خاصی طراحی و ساخته شده اما هدف همه آنها تا حدود زیادی مشترک و یکسان است. در واقع تمام زانوبند ها به منظور کاهش فشار وارده بر زانو و در نتیجه کاهش درد در این قسمت به کار می روند. بعضی مدل های زانو بند کمی ساختار پیچیده تری داشته و به منظور درمان نیز استفاده می شوند. نحوه استفاده از زانوبند های مختلف تفاوت چندانی با هم ندارند اما با این حال در این مقاله تصمیم داریم به آموزش تصویری استفاده از زانوبند بپردازیم.

نحوه بستن زانوبند چهار فنره

زانوبند های چهار فنره یکی از پرکاربردترین نمونه های زانو بند هستند که علاوه بر کاهش درد، در زمینه ی درمان مشکلات ناحیه زانو نیز بسیار مفیدند. برای بستن زانوبند چهار فنره لازم است ابتدا آن را در محل مناسب قرار داده و چسب های اطراف زانو را سفت کنید. در ادامه ویدیوی آموزش بستن زانوبند چهارفنره را مشاهده می کنید:

نحوه بستن زانوبند چهار فنره فری سایز

نحوه استفاده از زانوبند قابل تنظیم آتل دار

استفاده از آتل در این محصول موجب شده محدودیت بیشتری در حرکت داشته باشد و به همین منظور برای استفاده در موارد درمانی کاربرد بیشتری دارد. اما از طرفی همین آتل باعث شده استفاده از آنها کمی دشوار شود. برای بستن این مدل از زانوبند نیز لازم است آن را در محل مناسب قرار داده و با سفت کردن چسب ها، آن را محکم کنید. در ادامه به شکل ویدیویی نحوه ی بستن زانوبند آتل دار را مشاهده می کنی:

آموزش بستن زانوبند قابل تنظیم کشکک باز

این مدل از زانو بند در قسمت کشکک دارای بخشی برای تنفس است و به همین دلیل با نام کشکک باز شناخته می شود. برای استفاده از این زانوبند لازم است قسمت باز زانوبند را روی کشکک قرار داده و چسب های آن را سفت کنید. در ادامه ویدیو آموزش بستن زانوبند کشکک باز را مشاهده می نمایید:

آموزش بستن زانوبند قابل تنظیم کشکک بسته

گاهی آسیب های زانو به کشکک نیز کشیده می شود و لازم است از کشکک زانو نیز حفاظت شود. به این منظور زانوبند های کشکک بسته تولید شده اند که دارای پوششی در بخش کشکک زانو هستند. برای بستن این مدل قوزبند لازم است قسمت مشخص شده را روی زانو قرار داده و چسب آن را در در پشت زانو سفت کنید. در ادامه ویدیو نحوه بستن زانوبند کشکک بسته را مشاهده می کنید:

نحوه بستن زانو بند مدرج

زانوبندهای مدرج یکی از پیشرفته ترین انواع زانوبند هستند که برای درمان مشکلات حاد مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از زانوبندهای مدرج تا حدودی نسبت به انواع دیگر دشوار تر است. در ادامه به صورت ویدیویی نحوه ی استفاده از این مدل زانوبند را مشاهده می کنید:

نحوه استفاده از پد کشکک زانو

پدهای کشکک زانو به منظور ثابت نگه داشتن کشکک مورد استفاده قرار می گیرند و در مواردی همچون تاندونیت کشکک مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده و بستن پد کشکک زانو بسیار ساده است و طرفا لازم است آن را در محل مناسب سفت کنید. در ادامه ویدیو آموزش بستن پد کشکک زانو را مشاهده می نمایید:

نحوه بستن ارتز بی حرکت کننده زانو

ارتزهای بی حرکت کننده در دو نوع معمولی و بلند تولید می شوند که کاربرد آنها تا حدود زیادی یکسان است. این مدل زانوبند کاملا نقش محدود کننده حرکتی دارد و برای مشکلات شدید در ناحیه ی زانو مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که محدودیت ایجاد شده توسط این مدل بسیار زیاد است، استفاده از آن در طولانی مدت کار دشواری است. در ادامه ویدیو آموزش بستن ارتز بی حرکت کننده زانو را مشاهده می کنیم:

نحوه بستن ارتز بی حرکت کننده زانو بلند

نحوه بستن زانو بند مفصل دار

زانوبندهای مفصل دار به این منظور طراحی شده اند که علاوه بر ایجاد محدودیت کافی، تا حدودی آزادی حرکت هم داشته باشند تا استفاده از آنها آزار دهنده نباشد. به همین دلیل استفاده از آنها به خصوص در طولانی مدت آسان تر است. در ادامه ویدیو آموزش بستن زانوبند مفصل دار را مشاهده می کنید:

نحوه بستن زانوبند طرح آمریکائی

پر فروش ترین زانوبند های طبی

زانوبند چهار فنره نئوپرن FREE

748,000 تومان
  • آرتریت زانو - اسپرین و استرین خفیف
  • بی ثباتی کشکک - زانوی ضعیف

زانوبند مفصل دار نئوپرن

828,000 تومان
  • پس از جراحی زانو - اسپرین لیگامنت کروشییت
  • صدمات و آسیبهای لیگامنت کولترال (جانبی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *