نحوه ی استفاده محصولات ارتوپدی

آموزش نحوه بستن شکم بند طبی + ویدیو

آموزش نحوه بستن شکم بند طبی

استفاده از شکم بند طبی میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد. به همین دلیل نمونه های بسیار گوناگونی از انواع شکم بند طبی در بازار وجود دارد که از آن جمله می‌توان به انواع شکم بندهای لاغری، شکم بندهای بارداری، شکم بندهای بعد از زایمان و انواع گرمکن کلیه و شکم اشاره کرد. با وجود تنوع بسیار زیاد محصولات، تقریباً تمامی آن ها اهداف یکسان و مشترکی دارند. می توان گفت تمام مدل های شکم بند طبی به منظور ایجاد گرما و فشار در ناحیه شکم و پهلوها طراحی شده اند.
انواع شکم بندهای بارداری بیشتر با هدف ایجاد پشتیبانی در قسمت شکم مادر و کاهش فشار وارد به کمر مورد استفاده قرار می گیرند. شکم بند های پس از زایمان به منظور فشار به قسمت شکم و پهلو ها استفاده می شوند تا بعد از دوران بارداری به سلامت و بهبود اندام مادر کمک کنند. شکم بند های لاغری نیز کاملا مشابه شکم بند های پس از زایمان ساخته شده اند و هدف آنها ایجاد فشار در قسمت شکم و پهلوها و ایجاد گرما در این نواحی است.
همان طور که متوجه شدید ساختار کلی تمام شکم بند ها یکسان است و صرفا تفاوت آنها به جنس و کیفیت محدود می شود. البته بعضی از مدل های شکم بند لاغری ویژگی های جانبی مانند ویبراتور یا گرم کننده مصنوعی هم دارند که در ساختار کلی آنها تفاوتی ایجاد نمی کند. به همین دلیل نحوه استفاده از آنها نیز تا حدود زیادی به یکدیگر شباهت دارد. در ادامه نحوه استفاده از انواع شکم بند طبی را برای شما توضیح می دهیم:

نحوه استفاده از شکم بند طبی

شکم بند طبی انواع مختلفی دارد که در پایین نحوه ی بستن و آموزش استفاده از هر کدام رو با هم می بینیم.

نحوه بستن شکم بند تمام کش تن یار

نحوه بستن شکم بند تمام کش پلدار تن یار

نحوه بستن شکم بند قابل تنظیم تن یار

نحوه بستن شکم بند پلدار صادراتی تن یار

نحوه بستن شکم بند صادراتی تن یار

نحوه استفاده از شکم بند بارداری

در دوران بارداری با افزایش وزن کودک و بزرگ شدن شکم مادر، به مرور زمان و فشار وارده بر کمر مادر افزایش پیدا می کند که می تواند علاوه بر درد مشکلات دیگری هم ایجاد کند. به همین دلیل در این دوران استفاده از شکم بند بارداری توصیه می‌شود تا با پشتیبانی از قسمت شکم، فشار وارد بر کمر را کاهش دهد و تا جای ممکن از مشکلات آتی جلوگیری کند. به همین دلیل استفاده از شکم بند بارداری به خصوص در ماههای آخر دوران بارداری اهمیت بسیار زیادی دارد. در ادامه به صورت ویدئویی نحوه استفاده از شکم بند بارداری تن یار را مشاهده می کنید:

آموزش بستن شکم بند بارداری پلدار تن یار

نحوه بستن شکم بند بارداری با بند شانه ای تن یار

نحوه استفاده از شکم بند بعد از زایمان

فشارهای وارده بر قسمت شکم و پهلو در دوران بارداری موجب میشود ظاهر این بخش از بدن تغییر کند. به همین دلیل توصیه می‌شود در دوران پس از زایمان با استفاده از انواع شکم بند مناسب این تغییر شکل را را به حالت قبل برگردانید. زیرا بلافاصله پس از زایمان بدن مستعد تغییر سایز می شود. شکم بند بعد از زایمان تا حدود زیادی شبیه به شکم بند های لاغری ساخته شده و استفاده از آن به هیچ عنوان کار دشواری نیست. در ادامه نحوه استفاده از شکم بند بعد از زایمان را مشاهده می کنید:

نحوه استفاده از شکم بند لاغری

شکم بند های لاغری مدل های بسیار متفاوتی دارند اما عملکرد اصلی همه آنها ایجاد گرما و فشار در ناحیه شکم و پهلو ها است. بعضی از مدل های کمربند لاغری از سیستم های ویبراتور و ایجاد گرمای مصنوعی برای تسریع آب کردن چربی ها استفاده می کنند اما نحوه استفاده از تمام آنها به یک صورت است. در ادامه به صورت ویدئویی نحوه استفاده از شکم بند لاغری را مشاهده می کنید:

شکم بند طبی را چگونه بشوییم؟

از آنجایی که شکم بند‌های طبی معمولاً از نئوپرن یا پارچه کشسان ساخته می‌شوند، می‌توان آن‌ها را با آب سرد و شوینده ملایم تمیز کرد. ترکیبی از آب سرد و مواد شوینده ملایم ایجاد کنید. شکم بند را در محلول فرو کنید و آن را بچرخانید تا تمیز شود. پس از آن آبکشی کنید و زیر نور آفتاب یا هوای آزاد پهن کنید تا خشک شود.

چقدر زمان می‌برد تا شکم بند تاثیر خود را بگذارد؟

شکم بند پس از زایمان: شکم بند پس از زایمان، به خصوص در هفته‌های اول، کمک شماست. توصیه می‌شود برای بهترین نتایج ممکن، شکم بند را بین دو تا ۱۲ هفته پس از زایمان استفاده کنید.
شکم بند لاغری: اگر پس از جراحی لیپوساکشن از این محصول می‌خواهید استفاده کنید، باید طبق نظر پزشک عمل کنید. معمولاً لازم است از شکم بند به مدت یک هفته الی دو ماه استفاده کنید. در صورتی که برای لاغری و کاهش سایز شکم از شکم بند لاغری استفاده می‌کنید، ممکن است نیاز باشد تا حدود ده هفته از آن استفاده کنید تا نتایج دلخواه شما حاصل گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *