مراقبت و سلامتی

بهترین نوع قوزبند در بازار + انواع قوزبند با قیمت

بهترین نوع قوزبند

قرار گرفتن بدن در عادات و وضعیت های غلطی مانند خمیده نشستن یا ناصاف ایستادن، باعث بروز عارضه ای به نام قوز کمر یا کیفوز می گردد. این مسئله در بین افرادی مانند کارمندان دفتری و اداری که بنا به شغل و فعالیت خود، ساعت های طولانی پشت میز کامپیوتر می نشینند و یا در حین انجام کار، زیاد خم و راست می شوند، بیشتر رخ می دهد و باعث ایجاد کمر درد و حس ناراحتی در آنها می شود و معمولا عارضه قوز در بین این افراد شایع تر است.
قوزبند طبی یک محصول ارتوپدی است که بهترین گزینه برای درمان قوز و جلوگیری از پیشرفت آن می باشد. علاوه بر این با استفاده مداوم از این محصول درد ناشی از عارضه قوز و خمیدگی کمر را نیز می توان کاهش داد. در این مقاله تلاش ما بر این است که شما را با کاربرد و ویژگی ها و فواید این محصولات، انواع قوزبند طبی، پر فروش ترین نوع آن و ویژگی های قوزبند طبی ایده آل آشنا سازیم، تا در صورت نیاز، با شناخت و آگاهی از این محصول، بهترین گزینه را برای انتخاب داشته باشید.

فواید و کاربردهای قوزبند طبی

انحنای ستون فقرات و کیفوز در افرادی که دچار این عارضه هستند، در ناحیه کمر، ایجاد درد و ناراحتی می‌کند. علاوه بر این فرد از داشتن چنین عارضه ای همواره ناراضی است. به این دلیل که داشتن قوز بر استایل و زیبایی اندام تاثیر زیادی می گذارد. بنابراین دنبال راه چاره ای برای درمان و از بین بردن قوز و خمیدگی کمر هستند. با استفاده از قوزبند طبی شانه ها به سمت عقب کشیده می شود و در این حالت باقی می ماند و با اصلاح وضعیت بدن در حالت نشسته یا ایستاده، بدن تشویق می شود که در حالت صاف و درست باقی بماند. علاوه بر این از دیگر فواید قوزبند طبی به درمان شکستگی یا کشیدگی استخوان ترقوه، درمان ضعف عضلات ستون فقرات، ناپایداری شانه و غیره می توان اشاره نمود. در افرادی که با بالا رفتن سن، دچار پوکی استخوان و افتادگی شانه ها می‌شوند، استفاده از قوزبند طبی نیز توصیه می شود.
یکی دیگر از کاربردهای قوزبند طبی، قرار دادن شانه ها و ستون فقرات در یک راستا می باشد که از افتادگی شانه ها جلوگیری می کند و قوس کمر را بر طرف می سازد و در کنار تمام این ویژگی ها درد ناشی از خمیدگی کمر را کاهش می‌دهد. این محصولات معمولاً قابل تنظیم بوده و برای دور کمر و ارتفاع تنه افراد متفاوت، تنظیم می گردند.

قوزبند برای کامپیوتر

بهترین نوع قوزبند طبی

این محصول طبی با توجه به کاربرد آن و نیاز فرد دارای انواع متفاوتی می باشد و برای نواحی مختلف مانند: کمر، قفسه سینه، کتف و ستون فقرات طراحی می گردد.
به صورت کلی می توان گفت که انواع قوزبندهای طبی به منظور هدف خاصی طراحی می‌شوند و تمرکز هر کدام از این محصولات بر روی یک نقطه از کمر می باشد.
انواع قوزبند طبی عبارتند از:

  • قوزبند پروانه‌ای
  • قوزبند کمربند
  • قوزبند طبی پل دار
  • قوزبند فری سایز
  • قوزبند تولیدی
  • قوزبند مینی

کاربرد هر کدام از این محصولات طبی متفاوت بوده و با توجه به شدت کیفوز یا انحنای کمر و تجویز پزشک برای فرد در نظر گرفته می شود.
به طور خلاصه با هر کدام از این محصولات آشنا می شویم.

بهترین مدل قوزبند طبی کدام است؟

قوزبند فری سایز

با توجه به این که خرید قوزبند های سایز بندی شده برای افراد اندکی سخت تر است و نیاز به صرف زمان و وقت بیشتری برای انتخاب سایز مناسب دارد، از این مدل قوزبند استقبال زیادی شده و یکی از مدل های پر فروش این محصول طبی می باشد.
طراحی منحصر به فرد این مدل از قوزبند های طبی به صورتی است که کاملاً فری سایز بوده و برای انواع سایزها و اندازه ها مناسب و قابل تنظیم می باشد و این قابلیت سبب شده که قوزبند فری سایز، برتری بیشتری نسبت به مدل های دیگر قوزبند طبی داشته باشد.

قوزبند مینی فری سایز

 خرید قوزبند مینی فری سایز 

قوزبند طبی پل دار

این محصول دارای آتل های محکمی بوده که برای درمان انحنای کمر و ضعف عضلات شانه بسیار مفید بوده و با توجه به خاصیت انعطاف ناپذیری آن، ممکن است در زمان بستن آن احساس ناراحتی برای فرد به وجود آید. اما نکته مثبت آن این است که این محصول برای مدت زمان طولانی تجویز نمی شود و تاثیر زیادی در مدت استفاده بر روی قوز می گذارد. ساختار و ابعاد بزرگ آن باعث می شود که قوزبند پل دار را در زیر لباس نمیتوان استفاده نمود.

قوزبند پل دار

 خرید قوزبند پلدار نئوپرن 

قوزبند کمربند

این محصول دو ویژگی و کارایی را با خود به همراه دارد که علاوه بر اصلاح قوز کمر و درمان آن و جلوگیری از پیشرفت این عارضه، برای درمان کمر درد ناشی از انحنا این ناحیه نیز، به کار می رود و در مواردی هم چون آرتروز خفیف کمر، دیسک یا ضعف عضلات کمر کاربرد فراوان دارد.

قوزبند کمربند

 خرید قوزبند کمربند صادراتی 

انواع قوزبند طبی زنانه

اغلب بانوان برای اصلاح خمیدگی و انحنای کمر خود، دنبال قوزبندی هستند که دارای طراحی و ساختار ظریفی باشد تا بتوانند آن را در زیر لباس استفاده نمایند. تمامی این ویژگی ها را میتوان در قوزبند پروانه ای پیدا نمود.
علاوه بر ساختار ظریفی که دارد،. جزو ساده ترین و ارزان ترین مدل های قوز بند طبی نیز شمرده می شود. ملاک دیگر پر فروش بودن این محصول به دلیل قابلیت فری سایز بودن قوزبند پروانه ای می باشد که برای تمامی سایز ها قابل استفاده است.
یکی دیگر از قوزبند هایی که استفاده از آن در بین خانمها شایع تر است، قوزبند مینی می باشد که از لحاظ ساختاری ظریف تر بوده و در زیر لباس نیز مشخص نیست و به راحتی می‌توان آن را زیر لباس پوشید.

قوزبند مینی

 خرید قوزبند پروانه ای 

قوزبند طبی کودکان و نوجوانان

برای کودکان و نوجوانانی که در سنین رشد ستون فقرات قرار دارند، و دچار عارضه قوز هستند، این محصول پیشنهاد می شود. بهترین زمان برای درمان قوز در همین سنین می باشد که می‌توان از پیشرفت قوز جلوگیری کرد و علاوه بر این زودتر آن را درمان نمود.

قوزبند تولیدی: افرادی که عارضه قوز (کیفوز) در آن ها جدی تر وپیشرفته تر است و از هر قوزبندی نمی توانند استفاده کنند، تحت نظر پزشک میتوانند به صورت سفارشی با توجه به ویژگی های خود، قوزبند تولیدی مخصوص خود را سفارش دهند.
به این دلیل قیمت قوزبند تولیدی نسبت به مدل های دیگر آن، بالاتر بوده و از لحاظ ساختاری نیز نسبت به آنها متفاوت است.

قوزبند کودک و نوجوان

 خرید قوزبند کودک و نوجوان 

انواع قوزبند با قیمت

قیمت دقیق قوزبند با توجه به افزایش یا کاهش قیمت دلار دچار نوسان میشود و با توجه به این که محصولات وارداتی و خارجی از قیمت بالاتری برخوردار هستند، پیشنهاد ما به شما این است که قوزبندهای با کیفیت ایرانی را انتخاب نمایید. چرا که از لحاظ ساختاری و طراحی، مشابه نمونه خارجی میباشند و دارای کیفیت و کارایی بالایی بوده و مهمتر از همه این که بنا به دلایلی که ذکر شد، این محصولات به کشورهای دیگر نیز صادر می شوند.
در این قسمت، قیمت چند مدل قوزبند طبی را در اختیار شما دوستان میگذاریم: ( بروزرسانی قیمت ها در تاریخ 1400/11/28 )

مدل قیمت
قوزبند پروانه ای فیری  ۱۰۸۰۰۰ تومان
قوزبند پل دار نئوپرن  ۳۹۸۰۰۰ تومان
قوزبند کمربند صادراتی  ۴۹۸۰۰۰ تومان
قوزبند مینی فری  ۱۴۸۰۰۰ تومان
قوزبند پل دار الاستیک  ۲۳۸۰۰۰ تومان
قوزبند پل دار نئوپرن فری  ۴۹۸۰۰۰ تومان
قوزبند طبی کودکان و نوجوانان  ۱۲۸۰۰۰ تومان
بانداژ ترقوه  ۱۲۸۰۰۰ تومان
قوزبند کمربند (TLSO)  ۴۶۸۰۰۰ تومان
قوزبند کمربند TLSO فری  ۴۶۸۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *